Darbas su epoksidine derva

Gavai tirštą epoksidinę dervą? Viskas ką reikia žinoti ir sprendimas ! 

Neretai internete galima rasti pavyzdžių, kai žmonės užsisako skystos ir skaidrios epoksidinės dervos iš įvairių parduotuvių, tačiau gauna sutirštėjusią ar net sukietėjusią masę, visiškai nepanašią į epoksidą, kuris vaizduojamas internetinėje parduotuvėje.

Šiame straipsnyje apžvelgsime kodėl epoksidė derva sutirštėja ir pateiksime šios problemos sprendimą!

Visų pirma, verta paminėti, kad gavus sutirštėjusią epoksidinę dervą, galima labai paprastai grąžinti jai skystą ir skaidrią būseną, taigi, neskubėkite epoksido išmesti!

Procesas, kurio metu epoksidinė derva įgauna tirštą, tarsi ‘želė’ pavidalą yra vadinamas epoksidinės dervos kristalizacija. Tai reiškinys, kuris gresia didžiajai daugumai epoksidinių dervų, dėl cheminių epoksido savybių.

Kristalizacija įvyksta tuomet, kai epoksidas patenka į žemą aplinkos temperatūrą, kuri nėra tinkama epoksidinei dervai. Šis procesas gan panašus į vandens virtimą ledu – patekus į pakankamai žemą aplinkos temperatūrą, epoksidinė derva ima keisti savo pavidalą ir pradeda kietėti. Būtent todėl šaltuoju metų laiku padidėja tikimybė gauti tirštą ar net kietą epoksidinę derva, nes siuntimo metu nuolatos užtikrinti tinkamos aplinkos temperatūros siuntų įmonėms tiesiog nepavyksta.

Taigi, ką daryti jei epoksidinė derva kristalizavosi?

Atsakymas labai paprastas. Norint atstatyti pradinę epoksido būseną, reikia užtikrinti aukštą aplinkos temperatūrą. Efektyviausias būdas – patalpinti sutirštėjusios epoksidinės dervos konteinerį (komponentą A) į karštą ar net verdantį vandenį ir palaikyti kelioliką minučių. Epoksidinė derva atgaus skystą ir skaidrų pavidalą ir bus pilnai tinkama darbui!

Turi klausimų dėl epoksidinės dervos?

Mes esame virš 15 metų darbo su epoksidinėmis ir akrilinėmis medžiagomis patirtį sukaupę ekspertai, platinantys itin aukštos kokybės epoksidus Lietuvoje ir užsienyje. Maloniai konsultuojame ir atsakome į visus rūpimus klausimus apie epoksidines dervas, tad kilus klausimų ar ieškant patarimų – kviečiame kreiptis telefonu: +370 675 99344 arba el. paštu: info@epoksidas.lt

Šioje naujienoje: darbas su epoksidine dervaepoksidinė dervakristalizacijaepoksidas,

2 thoughts on “Gavai tirštą epoksidinę dervą? Viskas ką reikia žinoti ir sprendimas ! 

 1. Renata parašė:

  Sveiki ar su šitą epoksidine derva galimą vienu metu lieti iki 12-15 cm forma dėkui😉

  1. timas parašė:

   Sveiki, Renata,

   Dėkojame, kad kreipiatės. Epoksidinės dervos vieno sluoksnio storis gali būti iki 4cm. Svarbu to neviršyti, tačiau vienam sluoksniui sukietėjus, drąsiai galima lieti papildomus sluoksnius ant viršaus, kad pasieksite norimą bendrą dervos storį. Kilus daugiau klausimų kviečiame rašyti į info@epoksidas.lt

   Pagarbiai,
   Epoksidas.lt komanda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.