Darbas su epoksidine derva

Dažniausios klaidos dirbant su epoksidine derva

Jau žinome, kad epoksidinės dervos yra naudojamos daugybėje sričių ir yra daugybė epoksidinių dervų rūšių, besiskiriančių savo individualiomis savybėmis. Nors epoksidinės dervos dažnai turi skirtingas charakteristikas, darbas su epoksidinėmis dervomis yra  sąlyginai paprastas.

Tačiau, nors darbo su epoksidine derva principas yra paprastas, tam tikri veiksmai ir klaidos gali nulemti sugadintus rezultatus. Taigi, šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines problemas pasitaikančias dirbant su epoksidine derva ir kaip išvengti klaidų naudojant epoksidus.

Papuošalai iš epoksidinės dervos

1. Netikslus Epoksidinės dervos ir kietiklio kiekis mišinyje.

Vienas iš svarbiausių aspektų naudojant epoksidinę dervą – dervos ir kietiklio santykis. Kiekviena epoksidinė derva turi individualų dervos ir kietiklio maišymo santykį, todėl visada svarbu perskaityti epoksidinės dervos naudojimo instrukcijas. Pavyzdžiui, Craftpoxy TQ skaidri epoksidinė derva yra maišoma 1A : 0.270B santykiu. Tai reiškia, kad pilant 1 litrą epoksidinės dervos, reikės 270ml kietiklio ir atitinkamai kitiems svoriams.

Įpylus per mažą kiekį kietiklio, rizikuojama, kad kietinamosios medžiagos mišinyje neužteks ir dalis epoksidinės dervos tiesiog nesukietės arba bus lipni. Panašiai gali atsitikti įpylus per didelį kiekį kietiklio – derva gali pradėti kaisti, burbuliuoti, virti.

Kristalizuotas epoksidinės dervos ir kietiklio mišinys

 

 

2. Prastas epoksido ir kietiklio išmaišymas

Epoksidinės dervos ir kietiklio išmaišymas daro tiesioginę įtaką galutinio darbo rezultatui. Per mažai išmaišius komponentus ir išliejus gautą epoksido mišinį ant paviršiaus kyla rizika, kad kietiklis bus nepasklidęs po visą epoksidinės dervos masę todėl dalis dervos gali pilnai nesukietėti, likti lipni ir lengvai deformuojama.

Kita vertus, grubiai ir stipriai maišant epoksidinę dervą, jos masėje gali formuotis oro tarpai (burbuliukai), kuriuos vėliau reikės šalinti šildant arba mechaniškai naikinant susiformavusius burbulus.

Taigi, norint teisingai išmaišyti epoksidinę dervą ir kietiklį, dažniausiai rekomenduojama maišyti apie 2-3 minutes. Maišydami švelniai nurodytą laiką užtikrinsite kokybišką epoksidinės dervos paruošimą ir apsunkinsite galimybę susiformuoti oro tarpams.

3. Bandymas pagreitinti epoksidinės dervos kietėjimo laiką naudojant daugiau kietiklio

Kaip jau minėjome anksčiau, tikslus epoksidinės dervos ir kietiklio kiekis mišinyje yra itin svarbu. Būtina sekti individualias epoksidinės dervos instrukcijas ir jų laikytis. Padidinus kietiklio kiekį mišinyje derva greičiau nesukietės, tačiau įvyks neigiama komponentų reakcija ir derva taps nebetinkama naudojimui.

4. Epoksidinės dervos liejimas per dideliais sluoksniais

Dar viena klaida dirbant su epoksidine derva – neatsižvelgimas į maksimalų nurodytą vieno dervos sluoksnio storį. Maksimalus sluoksnio storis yra dar viena charakteristika, kuri priklauso individualiai nuo epoksidinės dervos. Dažniausiai epoksidinių dervų maksimalus leistinas sluoksnio storis būna tarp 1cm-5cm. Craftpoxy TQ  epoksidinės dervos atveju, leistinas sluoksnio storis yra 4cm.

Viršijant nurodytą maksimalų storį epoksidinė derva gali pradėti kaisti ir virti, arba tiesiog nesukietėti. Todėl, norint išgauti didesnius nei instrukcijose nurodytus epoksidinės dervos sluoksnius galima dervą pilti kelis kartus (vieną sluoksnį ant kito), kuomet pirminis sluoksnis jau yra sukietėjęs.

Liejamas epoksidinės dervos stalas

Taigi, nors darbas su epoksidine derva yra paprastas ir sąlyginai vienodas, šios dažniausiai pasitaikančios klaidos gali stipriai apsunkinti darbo eigą ar net rezultatus. Kadangi epoksidinės dervos dažnai skiriasi individualiomis charakteristikomis, naudojant svarbu sekti gamintojo nurodytas instrukcijas. Atsižvelgdami į šiame straipsnyje apžvelgtus aspektus bei sekdami naudojimo instrukcijas išvengsite dažniausiai iškylančių problemų naudojant epoksidinę dervą ir pasieksite itin kokybiškų bei estetiškų rezultatų!

Šioje naujienoje: kaip maišyti epoksidine dervaepoksidine dervaepoksidines dervos liejimasdarbas su epoksidine derva,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.